O ZESPOLE

4 maja 2013 rozdaliśmy nowe karty. Mimo, że trio było idealne, życie wystawiło zespół na próbę. Oto nowy/stary skład zespołu. Powodzenia!

opiekun zespołu

Kasia Szmitko

 

ALICJA SULKOWSKA MARTYNA MARKOWSKA OLA GRUŻEWSKA EWA GRUŻEWSKA
SOPRAN MEZZOSOPRAN MEZZOSOPRAN/ALT ALT

 

VOCI UNITE PICCOLO

zawieszone


 

Kalendarium

1995 (luty) grupa 9 osób wyłonionych ze szkolnego chóru pojechała na XVII Ogólnopolski Przegląd Zespołów Muzyki Dawnej SCHOLA CANTORUM w Kaliszu. To, co tam zobaczyliśmy porwało nas na dobre. Magia muzyki, strojów, instrumentów i tańca sprawiła, że zakochaliśmy się w muzyce dawnej. Na następną SCHOLĘ CANTORUM w 1996 roku pojechaliśmy w strojach zaprojektowanych przez panią plastyk Grażynę Podedworną, a sponsorowanych przez rodziców. I nikt nie przypuszczał, że tak rozpocznie się pasmo naszych sukcesów, akceptacji i radości.

1996 Po zdobyciu Brązowej Harfy Eola w XVIII edycji Scholi Cantorum uwierzyliśmy w siebie i postanowilismy pojechać na Ogólnopolskie Warsztaty Muzyki Dawnej do Bierzwnika. Zaprosił nas tam przyjaciel zespołu, Adam Deneka. Pracowaliśmy z wybitnym polskim śpiewakiem Cezarym Szyfmanem). To były niezapomniane chwile. Wspólne koncerty dawały poczucie, że jesteśmy wiele warci.

1997 Wymęczeni długą podróżą, ale nasyceni muzyką innych zespołów nigdy nie przypuszczaliśmy, jaki będzie finał XIX Scholi Cantorum. Przywieźliśmy do domu Złotą Harfę Eola, Nagrodę Ministerstwa Kultury i Sztuki oraz nagrodę indywidualną dla naszej dyrygentki Katarzyny Szmitko. Pani Agata Sapiecha z Międzynarodowej Letniej Akademii w Wialnowie zaprosiła zespół do udziału w warsztatach. Ta przygoda miała nas spotkać dopiero za rok. Po powrocie do Łomży Prezydent Edward Matejkowski obiecał nam pieniądze na zakup kopii barokowych instrumentów.

1998 spotkały nas dwa zaszczyty: udział w XX jubileuszowym koncercie Scholi Cantorum w Kaliszu w roli gościa, nagranie kasety, oraz udział w Międzynarodowej Letniej Akademii Muzyki Dawnej w Wilanowie. W tym też roku drugi raz udaliśmy się do Bierzwnika. Tym razem pracował z nami inny wybitny śpiewak i znawca muzyki dawnej Robert Lawaty.

1999 Mimo tego, że zespoły, które zdobyły najwyższy laur, czyli Złotą Harfę Eola, przez dwa lata nie mogą uczestniczyć w konkursie my postanowiliśmy oszukać trochę ten system i dołączyć do innej kategorii. Było to bardzo trudne wyzwanie, ponieważ VI grupa obejmuje muzykę w powiązaniu z innymi sztukami. Wraz z Panią Kasią Bartoszewicz (nauczycielką nauczania zintegrowanego, przyjacielem rodziny Voci Uniti) ułożyliśmy scenariusz i pracowaliśmy nad szczegółami okrągły rok. Zaowocowało to Brązową Harfą Eola. Nieźle, zważywszy, że konkurencję stanowili "starzy wyjadacze" tej kategorii.

2000 Srebrna Harfa Eola

2001 Złota Harfa Eola

2002 okazało się, że powinniśmy wprowadzić korektę w nazwie zespołu. Stało się tak dzięki uprzejmości pana Marka Dyżewskiego. Wszystkich naszych przyjaciół przepraszamy i mamy nadzieję, że wkrótce i my i Wy przyzwyczaimy się do tej drobnej bądź co bądź zmiany. Od dziś: VOCI UNITE.

Tak rozpoczynaliśmy XXIV Festiwal Schola Cantorum w Kaliszu w 2002 roku. Przyjechaliśmy jako ubiegłoroczni laureaci Złotej Harfy Eola na zaproszenie dyrektora festiwalu Tadeusza Krokosa. Jak zwykle spotkaliśmy tam naszych przyjaciół z całej z Polski, uzyskaliśmy wiele cennych uwag na temat naszych poczynań muzycznych i z nowym zapałem zabieramy się do pracy!!! Chcemy zakupić instrumentarium, aby nie tylko śpiewać, ale i grać muzykę średniowiecza.

Byliśmy na festiwalu "Pieśń naszych korzeni" w Jarosławiu (18-25.08.2002). Na zakończenie występował dobrze wszystkim znany zespół Micrologus. W czasie trwania festiwalu odbyły się bardzo ciekawe warsztaty, podczas których opracowano utwory ze "Szkarłatnej księgi" czyli "Llibre Vermell" z Montserrat. Dwie osoby z naszego zespołu dostąpiły zaszczytu wystąpienia wraz z gwiazdami. Gratulujemy Karolinie i Kasi. Reszta dzielnie je wspomagała, karmiąc je witaminkami, robiąc kanapki... W końcu to gwiazdy!! 

Powróciliśmy szczęśliwie z Niemiec, gdzie wraz ze Scholą Teatru Wiejskiego Węgajty oraz Schola Gregoriana Silesiensis śpiewaliśmy w tamtejszym klasztorze sióstr cysterek w Marienstern. Urocze siostry, rodzinne przyjęcie, miła atmosfera, to nam towarzyszyło. Staramy się zapomnieć o koszmarnej podróży, jaką "zafundowała" nam jedna z łomżyńskich firm (przez miłosierdzie nie wymieniam nazwy). Wróćmy do Łużyczan. Z każdej strony uderzał nas niemiecki porządek i słowiańska dusza. Budynek i pokoje nie były zamykane na klucz, przed sklepem leżały rzeczy, nawet gdy był on zamknięty. W kościele podczas uroczystości w języku łużyckim można było śmiało się modlić i prawie wszystko zrozumieć.

2003 Nie przeczuwając niczego złego pojechaliśmy do Kalisza na XXV festiwal "Schola Cantorum". Nawet mieszkanie w Ostrowie Wielkopolskim okazało się wielce sympatyczne. Wszystko było wspaniałe. Weteranki Scholi Cantorum zgodnie twierdza, ze był to najpiękniejszy festiwal. Złota Harfa Eola dopełniła nam to szczęście, ale nawet gdyby jej nie było wspominalibyśmy rok 2003 najmilej. Na początku wszystko zapowiadało się inaczej niż zwykle. Z tego też powodu mieliśmy mieszane uczucia. Ale jak człowiek podda się płynącej fali i nie zawraca kijem Wisły, to spija miodek. I tak było w tym przypadku. Nasz zespołowy prorok Emilka Sawicka nie pomyliła się i kolejny raz trafnie przewidziała werdykt. 

 • Emilka Sawicka

 • Ewa Macko

 • Karolina Majewska

 • Paulina Lenart

 • Paulina Karczewska

 • Magdalena Wiśniewska

 • Kasia Romanowska

 • Magdalena Puławska

 • Agnieszka Olszewska

 • Milena Glinojecka

 • Sylwia Kościelecka

 • Justyna Szymczyk

 • Marta Korotkiewicz

 • Ola Grużewska

 • Ilona Węgrowska

 • Magdalena  Brzozowska

2003 Na zaproszenie MENiS udaliśmy się w czerwcu  do Zamku Królewskiego w Warszawie. Niestety nie było Prezydenta RP, ale za to przyjęto nas ze wszelkimi honorami, jak na prawdziwych młodych artystów przystało.

Eliminacje do XXVI Scholi Cantorum, które odbyły się 25 października 2003 przeszliśmy w połowie pomyślnie. Voci Unite jedzie do Kalisza, natomiast młodszemu zespołowi zabrakło miejsca regulaminowego. A szkoda, bo starszyzna została przez młodzież powalona na kolana. Gratulacje! Teraz trzymamy kciuki za występy w najstarszym mieście Polski. Powodzenia!

2004 Nie mam słów... Po prostu trzecia ZŁOTA HARFA EOLA z rzędu! Przecież to przesada i obraza. Zaczną nas podejrzewać o koneksje i łapownictwo ;-) Na szczęście kroku nam dotrzymuje Bianco Fiore z Gdańska. Wprawdzie wyprzedzili nas o pół kroczku zdobywając Grand Prix przy okazji. Ale im darujemy, bo podobno w Pałacu Młodzieży nie ma "wazonu", więc grzecznie ustępujemy... Żarty na bok. Nie był to mocny występ, nawet dość słaby. Zamierzenia i możliwości były o wiele większe. Nie udało się, zawiodło zdrowie i nerwy i doświadczenie. Cieszymy się bardzo ze Złotej Harfy  i oczywiście nagrody pieniężnej w wysokości 3.000zł. 

LEGNICA CANTAT to brzmi dumnie, zwłaszcza, że pojechaliśmy na zaproszenie Krystyny Stańczak - Pałygi z MENiS. W najśmielszych oczekiwaniach nie zamierzaliśmy niczego zdobywać, bo przecież to turniej i święto muzyki chóralnej. Brzmienie tradycyjne, ustawione głosy, wyrównana barwa, to tego oczekują Jurorzy w Legnicy. A my, cóż? Poszukujące Kurpianki, błądzące choralistki średniowieczne... Nasza znana już wielu osobom spontaniczność nakazywała nam gorący doping. W końcu nie konkurentom, a przecież naszym braciom i siostrom muzykom z zamiłowania.  Wyróżnieniem było zaproszenie nas do koncertu galowego. Po niekończących się vivatach, głównie na cześć męskiego chóru górniczego nadszedł czas werdyktu. Wyróżnienie w kategorii chórów młodzieżowych, Nagroda specjalna Polskiego Radia PR2 "Za najlepsze walory brzmieniowe" A to ci niespodzianka!!! Pozdrawiamy przeuroczą panią Elżbietę Gryń.

 

2005 Goście na Schola Cantorum

 

Warsztaty w Łomży z Kristin Hoefener (Niemcy) pod okiem Marcina Bornus-Szczycińskiego

 

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej "Pieśń naszych korzeni" sierpień 2005, udział w koncercie wraz z paryskim zespołem Kantika prowadzonym przez Kristin Hefner. Retransmisja koncertu miała miejsce dwa dni późniejw PR II Polskiego Radia więcej>>>

 

Immaculata Beatae Mariae Virginae (4 grudnia) - warsztaty oraz dwa nabożeństwa, kantor Marcin Szczyciński.

 

2006 XXVIII Schola Cantorum - zespół otrzymuje Złotą Harfę Eola, Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, udział w koncercie promocyjnym podczas XV Międzynarodowej Letniej Akademii Muzyki Dawnej w Wilanowie.  więcej>>>

 

Koncert w ramach Wielkopostnego Śpiewania u Ojców Dominikanów w Lublinie (19 marca 2006, godz. 15.00)

Tourne do Niemiec, koncerty w Lubeck, Travemunde, Neustad. Bardzo udany wyjazd, wytrawni sluchacze an koncertach, niesamowicie sprawna organizacja, bardzo sympatyczni ludzie.

 

Dyrygent ŁOK Jan Miłosz Zarzycki zaprosił nas do udziału w II Jesiennym Festiwalu "Sacra et musica".

MATKO BOSKIEJ MIŁOŚCI  koncert w Łomży 8 października 2006 w kościele MBCz na ul. Poznańskiej

 

MISTERIUM PASYJNE - muszla koncertowa w Łomży, 9  kwietnia 2006 godz. 20.00

 

IMPROPERIA -  śpiew na adorację Krzyża Św. -  Katedra Łomżyńska 14 kwietnia 2006 Wielki Piątek godz. 20.00

 

Koncert chórów łomżyńskich 27 2006 kwietnia po Mszy świętej o 18.00

 

Koncert promocyjny na XV Międzynarodowej Letniej Akademii Muzyki Dawnej w Wilanowie 4 lipca 2006

 

Koncerty w Niemczech Lubeck/Neustad/Matinee/Travemunde 4-11 lipca 2006

 

Koncert w kościele Porytem. Inauguracja II Dekanalnego Przeglądu Piosenki Boguojczyźnianej + 11 listopada 2006 godz. 10.oo (sobota)

 

Koncert w Warszawie Kościół św. Ducha, ul. Długa 3 w ramach XVI Festiwalu Muzyki Dawnej 18 listopada 2006 godz. 18.oo (sobota)

 

Warsztaty chorałowe Immaculata B.M.V. - współfinansowane przez Urząd Miasta Łomży  6 - 8 grudnia 2006

 

 

Immaculata B.M.V., czyli Uroczytość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Nabożeństwo odprawione zostanie po łacinie z towarzyszeniem śpiewu gregoriańskiego zaczerpniętego z Prototypu dominikańskiego XIIIw.  Łomża 8 grudnia 2006 (piątek). kościół Wniebowzięcia N.M.P. Plac Jana Pawła II 1 godzina 17.00

 

Koncerty kolęd grudzień 2006 - SP7, Edukator

 

2007

Ogólnopolski Festiwal Muzyki Dawnej Schola Cantorum  w Kaliszu 22-27.01.2007 - Złota Harfa Eola, Nagroda Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 

 

Koncert w II LO w Łomży - Czepkowanie pielęgniarek- 16.02.2007

 

Udział w Festiwalu Muzyki Jednogłosowej w Płocku - 23.03.2007 godz. 19.00 Bazylika Katedralna

 

IMPROPERIA (łac. skargi, narzekania, wyrzuty) wg. Liber usualis  z udziałem Scholi Gregoriańskiej WSD w Łomży Wielki Piątek 6 kwietnia 2007  Katedra

 

Koncert chórów łomżyńskich 26 kwietnia 2007 godzina 12.00 i 18.30 Sala UW ul. Nowa

 

Jubileusz 50-lecia SP 7 18-19-20.05.2007 Odsłonięcie tablicy, powitanie gości, Uczta w Soplicowie, oprawa Mszy św. w niedzielę

 

3 czerwca 2007 Msza św. odpustowa w Katedrze godz. 8.00

 

15 czerwca 2007 Uroczysta Sesja Rady Miejskiej 12.00 (IILO)

 

18 czerwca 2007 Koncert w I LO 12.00

 

Wyjazd do Jarosławia na Międzynarodowy Festiwal Pieśń naszych korzeni 19-26.08.2007 Pasja Gdańska mp3 Valtice 2007 (przejdź do: nahravky z koncertu)

 

Inauguracja w WSZiP w Łomży 28 września 2007

 

Inauguracja w WSA 7 października 2007

 

Inauguracja w WSA Uniwersytet Złotego Wieku 8 października 2007

 

Przesłuchania wojewódzkie w Białymstoku do XXX Schola Cantorum  Kalisz 2008 20 października 2007 - Voci Unite Piccolo został laureatem wojewódzkim

 

Koncert w Warszawie 3 listopada 2007 (sobota) godzina 1915 Teatr Wielki Opera Narodowa Sale Redutowe

 

Zdjęcia z koncertu w Teatrze Wielkim w Warszawie

 

Nagranie płyty w kościele Matki Bożej Bolesnej u oo. Kapucynów w Łomży 9-10 listopada 2007

Immaculata Beatae Mariae Virginae Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. 8 grudnia 2007 (sobota) godz. 18.00  Katedra Łomżyńska

Koncert podczas Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Adamie Mickiewiczu grudzień 2007

Promocja płyty Te decet hymnus Deus! zespołu VOCI UNITE 15 stycznia 2008

 

2008

Ogólnopolski Festiwal Muzyki Dawnej Schola Cantorum  w Kaliszu 4-10.02.2008 - Srebrna Harfa Eola dla młodszej grupy śpiewaczek Voci Unite Piccolo w składzie: Aleksandra Grużewska, Ewa Grużewska, Beata Rupacz, Karolina Puławska, Martyna Markowska, Magdalena Kamionowska, Alicja Sulkowska, Katarzyna Jackowska, Ilona Harmułowicz

 

Udział w XXX Ogólnopolskim Festiwalu Schola Cantorum w Kaliszu 4-10.02.2008 - Srebrna Harfa Eola dla młodszej grupy Voci Unite Piccolo

 

Udział w dramacie Ludus Passionis Warszawa 15 marca 2008

Koncert w WSA w Łomży 13 marca 2008

Wielki Piątek IMPROPERIA Katedra Łomżyńska 21.03.2008 godz. 20.00 Adoracja Krzyża - chorał gregoriański (Liber usualis) - kantor ks. Szczepan Dobecki

Czuwanie w Dobrolesie na Kurpiach sobota/niedziela 22/23.03.2008

Koncert chórów łomżyńskich 20 kwietnia 2008

Koncert w Ratuszu dla gości z Białorusi i Szwecji 29 maja 2008

Koncerty nad morzem Drewnica/Stegna 6,7,8 czerwca 2008

Koncert w WSA w Łomży - rozdanie dyplomów 14 czerwca 2008

Audycja radiowa w PR 3 PR 15.08.2008 (piątek) godzina 6.00

wyjazd do Jarosławia na Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej Pieśń naszych korzeni 17-24 sierpnia 2008

2009

2010

2011

luty zaproszenie do udziału w inauguracji i koncercie towarzyszącym

październik koncert w Kupiskach

sierpień wyjazd do Jarosławia na Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej Pieśń naszych korzeni Koncert przed cerkwią grekokatolicką

6-8 grudnia warsztaty chorałowe z Marcinem Bornus-Szczycińskim XXXIII Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Dawnej SCHOLA CANTORUM w Kaliszu.

Immaculata Beatae Mariae Virginae 8 grudnia 2011 godzina 17.00 Kościół Rektoralny p.w. Wniebowzięcia N.M.P. ul. Sienkiewicza 1

2012

6 stycznia Rodzinne muzykowanie w Kościele Krzyża Świętego - koncert kolęd

styczeń warsztaty przygotowujące do XXXIV Ogólnopolskiego Festiwalu Schola Cantorum w Kaliszu

20-25 lutego udział w XXXIV Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Dawnej SCHOLA CANTORUM w Kaliszu. Złota Harfa Eola, nagroda Centrum Kultury i Sztuki oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego (skład zespołu: Alicja Sulkowska, Ewa Grużewska, Martyna Markowska, Beata Rupacz, Magdalena Kamionowska).

Wyjazd do Warszawy na LUDUS PASSIONIS 23 marca 2012  

Wyjazd do Międzyrzecza. Koncert pożegnalny ZMD Antiquo More 30 marca - 1 kwietnia 2012

Rekolekcje Wielkopostne, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego 4 kwietnia 2012 (Voci Unite Piccolo)

IMPROPERIA Wielki Piątek 6 kwietnia 2012 godzina 20.00 Katedra, Łomża (Voci Unite oraz Voci Unite Piccolo)

Koncert w Elblągu 19 maja 2012 ETK godzina 18.00

Warsztaty w Gorzowie 5-12 sierpnia 2012

Udział w Międzynarodowym Festiwalu Pieśń naszych korzeni w Jarosławiu.  Praca warsztatowa z Robertem Hugo (Oratorium Mesjasz Haendla) 19 - 26 sierpnia 2012

1. LETNIE WARSZTATY MUZYKI DAWNEJ ŁOMŻA 2012

Koncert w Ciechanowie 1. Fetsiwal Muzyki Dawnej 21 września 2012

Koncert w Łomży  Sacrum et musica kościół O.O.Kapucynów 23 września 2012

Wyjazd do Pragi /Czechy/ 4-7 października 2012

Msza święta u OO. Kapucynów w Łomży - ryt tradycyjny 24 listopada 2012 godzina 13.00

koncert w kościele w Piątnicy 9 grudnia 2012 godzina 12.30

2013

Koncert kolęd w wykonaniu chórów łomżyńskich w Katedrze 17. stycznia 2013 /m.in. Voci Unite, Chór Szkoły Podstawowej nr 7 w Łomży, Chór Parafii Krzyża Świętego SPES UNICA/ posłuchaj

Udział w XXXV Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Dawnej SCHOLA CANTORUM w Kaliszu 21 - 25. stycznia 2013

Improperia WIELKI PIĄTEK Katedra w Łomży 29 marca 2013 godz. 20.00

 

 

c.d.n.

Byli w zespole:

Ania Wawrzyniak * Misia Kicała * Karolina Bobryk * Kinga Frankiewicz * Katarzyna Wojewoda * Ania Jaskółka * Asia Żukowska * Patryk Korsan * Kasia Przybylska * Iza Rogowska * Kasia Romanowska * Paulina Lenart * Michał Ptak * Paulina Karczewska * Justyna Chmielewska * Ewa Macko * Marta Korotkiewicz * Magda Puławska * Magda Brzozowska * Olga Markowska * Ola Biłda * Paulina Wyrwas * Magda Wiśniewska * Agnieszka Borak * Emilka Sawicka * Karolina Majewska * Paulina Kubrak * Klaudia Kubrak * Milena Glinojecka * Justyna Szymczyk * Agnieszka Olszewska * Sylwia Kościelecka * Ilona Harmułowicz * Samanta Harmułowicz * Karolina Puławska * Ilona Węgrowska * Ada Kiersztan * Ada Zakrzewska * Julka Bogdan * Edyta Borawska * Ewa Grądzka * Natalia Kurpiewska * Kasia Jackowska * Zosia Horoszko* Beata Rupacz * Magdalena Kamionowska * Asia Kamionowska * Marta Zapert * Ula sulkowska * Emilka Kurpiewska * Marta Zagórska * Inga Wawrzynkowska * Ola Kamionowska * Kuba Tarnacki * Krzysztof Kopczewski

 

Dziękujemy


strona główna -  kontakt - katarzyna szmitko

Dzień pierwszy. 28 sierpnia 2012

Nauczyliśmy się:

æ     trzech tańców średniowiecznych

æ     powtórzyliśmy dwa utwory dwugłosowe VUP

æ     powtórzyliśmy Psalmy Mikołaja Gomółki VU

æ     poznaliśmy trzy psalmy łacińskie

æ     śpiewaliśmy w tonie I, III oraz VIII

æ     mieliśmy dobry humor, a warunki atmosferyczne pozwoliły nam skorzystać z placu zabaw

Dzień drugi. 29 sierpnia 2012

Nauczyliśmy się:

æ     uczyliśmy się śpiewać z pamięci;

æ     powtórzyliśmy kolejne Psalmy Mikołaja Gomółki VU;

æ     przygotowaliśmy program na koncert 21 września 2012r. VU;

æ     powtórzyliśmy trzy psalmy łacińskie w tonie I, III, VIII VU oraz VUP;

æ     mieliśmy dobry humor, piliśmy pyszne soczki i wodę mineralną;

æ     uczyliśmy się sztuki kantorskiej obserwując starsze koleżanki VUP;

æ     śpiewaliśmy pieśni kurpiowskie;

æ     uczyliśmy się jak zachowywać się na scenie;

æ     oglądaliśmy zdjęcia i filmy z dnia pierwszego.

Dzień trzeci. 30 sierpnia 2012

Nauczyliśmy się:

æ     uczyliśmy się śpiewać z pamięci;

æ     powtórzyliśmy trzy tańce średniowieczne, nauczyliśmy się dwóch nowych;

æ     ćwiczyliśmy medianty w trzech psalmach;

æ     powtórzyliśmy trzy psalmy łacińskie w tonie I, III, VIII VU oraz VUP;

æ     mieliśmy dobry humor, piliśmy pyszne soczki i wodę mineralną, tańczyliśmy, współpracowaliśmy, słuchaliśmy siebie nawzajem;

æ     uczyliśmy się sztuki kantorskiej obserwując starsze koleżanki VUP;

æ     ćwiczyliśmy sztukę sceniczną;

æ     oglądaliśmy zdjęcia i filmy.

 
                    DzDzień czwarty 31 sierpnia 2012.

        WYCIECZKA SZLAKIEM KULTURY KURPIOWSKIEJ - NOWOGRÓD